Podokręg

SZLAKIEM BIELSKICH KLUBÓW - LKS ZAPORA WAPIENICA

10/06/2020 21:52

Nie od dziś o klubie z Wapienicy często mówi się, że jego zawodnicy są nie do przejścia. Miejscowa Zapora potwierdziła te słowa w trakcie przymusowej przerwy w rozgrywkach. O tym, jak wyglądała i wygląda sytuacja w klubie, dowiecie się  w naszym dzisiejszym artykule.  


PODSTAWOWE INFORMACJE:

Ludowy Klub Sportowy „Zapora” Wapienica

43-382 Bielsko-Biała

ul. Cieszyńska 388

Boisko: 43-300 Bielsko-Biała Jaworzańska 120

 

SKŁAD ZARZĄDU:

Jerzy Okrzesik - Prezes Klubu

Jarosław Motyka - Wiceprezes

Tomasz Wichrzycki - Wiceprezes

Marcin Godniak - Skarbnik

Arkadiusz Wrzeszcz - Sekretarz

Sławomir Procner - Członek

Daniel Bąk - Członek

Grzegorz Wojnicz - Członek

Mikołaj Drążek - Członek

Łukasz Kaleta - Członek

Arkadiusz Komraus - koordynator ds młodzieży

Komisja rewizyjna: Arkadiusz Mroczko, Robert Mazurek, Łukasz Grabowski

 

 

Ile drużyn dziecięco-młodzieżowych jest w klubie?

W klubie funkcjonuje sześć drużyn młodzieżowych tj. skrzaty – trener Dominik Chmiel, żaki – trener Grzegorz Wojnicz, młodziki – trener Jarosław Motyka, trampkarze – trener Przemysław Musiał, dwie drużyny juniorów – trenerzy Jakub Habdas, Daniel Kubaczka. Aktualnie wszystkie drużyny młodzieżowe trenują dwa razy w tygodniu. Jeżeli sytuacja z pandemią ulegnie poprawie, planujemy dołożyć dodatkową jednostkę treningową dla trampkarzy oraz juniorów.

 

Ilu zawodników uczestniczy w zajęciach?

Na ten moment trenuje obecnie grupa 70-80 zawodników. Sprawa jest dynamiczna, ruszyliśmy ostro z naborem, zgłasza się do nas bardzo dużo dzieci, które chcą trenować i grać w naszym klubie. Wszystkie treningi odbywały się z zachowaniem zaleceń sanitarnych tzn. pilnujemy, aby wymagana liczba użytkowników na obiekcie sportowym była przestrzegana, zawodnicy przyjeżdżają przebrani na treningi. Obowiązuje zakaz korzystania z szatni, natomiast wchodząc i wychodząc z obiektów ma miejsce obowiązkowa dezynfekcja rąk. Po każdym treningu dezynfekujemy również sprzęt sportowy, który był używany w trakcie zajęć.

 

Ile treningów w tygodniu zaplanowanych zostało dla pierwszego zespołu?

Seniorzy grają w A klasie, trenujemy od przełomu maja i czerwca dwa razy w tygodniu. W treningach bierze udział 22 zawodników. Gdy sytuacja się unormuje, planujemy w okresie przygotowawczym trzy jednostki treningowe, by jak najlepiej przygotować się do rozgrywek.

 

Jakie boiska macie do dyspozycji?

Do dyspozycji mamy dwa boiska trawiaste - boisko główne, gdzie rozgrywamy mecze oraz boisko treningowe na stadionie lekkoatletycznym KS „Sprint”. Z początkiem maja nasze najmłodsze dzieci trenowały również na boisku przy Szkole Podstawowej nr 32, za co przy okazji pragniemy bardzo podziękować dyrekcji tej placówki.

 

Co zmieniło się w Waszym klubie w związku z pandemią? Jak spędzaliście ten czas?

W czasie pandemii jako zarząd spotykaliśmy się co tydzień na wideokonferencji, gdzie na bieżąco omawialiśmy działania klubu, ale i wszystkie sprawy bieżące związane z jego funkcjonowaniem. 

 

W jaki sposób przebiega współpraca z samorządem?

Z miastem Bielsko-Biała współpracuje się nam bardzo dobrze. Otrzymujemy dotację na szkolenie drużyn młodzieżowych. Miasto bardzo nam pomaga, podobnie jak BBOSiR, z którego obiektów korzystamy na co dzień, w trakcie treningów oraz meczów mistrzowskich. Mamy nadzieję, że ta współpraca będzie nadal owocna, na czym będzie korzystać liczne grono naszych zawodników drużyn młodzieżowych i seniorskich.

 

Jaki termin rozpoczęcia rozgrywek byłby dla Was optymalny?

Chcemy, żeby seniorzy rozpoczęli rozgrywki w połowie sierpnia, tak jak przed rokiem, a drużyny młodzieżowe pod koniec sierpnia, tak jak zawsze miało to miejsce.