Podokręg

SZLAKIEM BIELSKICH KLUBÓW - LKS ZAPORA PORĄBKA

23/05/2020 10:20
SZLAKIEM BIELSKICH KLUBÓW - LKS ZAPORA PORĄBKA Foto: beskidzkapilka.pl

Dzisiaj klub z malowniczej Porąbki. Zapraszamy do lektury.


Podstawowe informacje:
Ludowy Klub Sportowy Zapora Porąbka
ul. Stadionowa 5
43-353 Porąbka

Zarząd klubu:
Prezes: Zbigniew Targosz
Wiceprezes: Zdzisław Harężlak
Sekretarz: Krzysztof Pardela
Skarbnik: Tadeusz Kowalski
Członkowie zarządu:
Krzysztof Krasoń
Tadeusz Koniorczyk
Mateusz Janosz
Grzegorz Rafałko
Marcin Kierpiec

 

Prezes Zbigniew Targosz podzielił się z nami opinią na temat m.in. treningów, współpracy z samorządem czy nowych rozgrywek.

- W klubie trenuje około 60 zawodników w czterech grupach młodzieżowych: Żakach, Orlikach, Młodzikach i Juniorach. W ciągu tygodnia dzieci i młodzież biorą udział w 10 jednostkach treningowych. Prowadzone są również zajęcia indywidualne. Z uwagi na planowany start w rozgrywkach o mistrzostwo Klasy B pierwsza drużyna trenuje jeden raz w tygodniu celem ukształtowania kadry. Do tej pory w drużynie seniorów trenuje 14 zawodników. Zajęcia odbywają się na jednym boisku pełnowymiarowym. W razie braków terminów baza treningowa uzupełniana jest Orlikiem. Z uwagi na dodatkowe wymogi sanitarne wszyscy zawodnicy przebierają się na murawie, gdzie każdy zawodnik ma wyznaczone miejsce na odzież i wodę. Ponadto przed wejściem na boisko każdy poddany jest pomiarowi temperatury ciała oraz dezynfekuje ręce.

- Z uwagi na zaistniałą sytuację współpraca z samorządem cały czas układa się dobrze. Przede wszystkim nie zostały obniżone dotacje. Samorząd pomógł również w zapewnieniu płynów do dezynfekcji sprzętu i rąk, a także opracował regulaminy korzystania z obiektów.

- Zajęcia w klubie rozpoczęliśmy od 6 maja 2020 r. zgodnie z zaleceniami, czyli w grupach maksymalnie 6-osobowych. Od 18 maja trenujemy już w pełnych grupach zgodnie z obowiązującymi limitami osób na obiekcie.

- Termin rozpoczęcia rozgrywek jest odrębną kwestią dla każdej drużyny ze względu na liczbę drużyn w danej klasie rozgrywkowej, a co za tym idzie liczby kolejek do rozegrania. Nasze stanowisko jest takie, że najpóźniej połowa sierpnia to czas, kiedy rozgrywki powinny się rozpocząć. Do tej pory rozgrywki młodzieżowe startowały w pierwszy weekend września.